30 Eylül 2007 Pazar

1408

Mike Enslin (John Cusack) otel otel dolaşıp en perilisi ve korkuncu hangisi goren ve bunlarla kitaplar yazan biridir. En son New York'ta 1408 numaralı odasıyla ün salan Dolphin otele gitmeye karar verir. Ama otel müdürü Bay Olin (Samuel L. Jackson) Mike'ın 1408 numaralı odada kalmasını istemez. Şimdiye kadar o odada kalan her müşteri bir şekilde ölmüş, müdür de kurtuluşu odayı mühürletmekte bulmuştur. Otel hizmetleri gereği oda sadece ayda bir kere açılıp temizlenir ve 10 dakikalığına havalandırılır.

Mike her şeye rağmen odada kalmak ister. Zaten her şeyin bir kandırmadan ibaret olduğunu düşünür. Bunları okuyucularıyla paylaşmalıdır..


Sonunda Bay Olin'i ikna eder ve odaya çıkar.

İlk izlenim çok sadedir. Bu odanın gizemli olduğuna inanmak zordur. Mike odaları dolaşırken birden müzik çalmaya başlar ven böylece oda kendini gösterir. Mike'ın karşılaşacağı çok şey vardır daha.. Bu odada ölen insanlardan bazıları, daha önce ölen kızı, Mike'ı öldürmeye çalışan biri..

Mike artık odadan çıkması gerektiğini düşünür ve telefona sarılır. Ama telefondaki kadın ona odadan çıkamayacağını söyler. Kapılar açılmamaktadır. Pencereden çıkıp en yakın odaya girme düşüncesiyse bulunduğu katta tek oda olduğunu farketmesiyle altüst olur.. Bu odadan çıkış yoktur..

Hiç yorum yok: